Каза: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: Промена на шаблон: Ист-никулец)
сНема опис на уредувањето
{{Никулец од областа на историјата}}
 
[[Категорија:Отоманска Империјаимперија]]
 
[[bg:Кааза]]