Разлика помеѓу преработките на „Правилник за четите на ТМОРО“

нема опис на уредувањето
с (Бот: козметички промени)
[[Податотека:IMARO Pravilnik Cheti.jpg|десно|мини|210п|<small>''Правилник на четите на ТМОРО''</small>]]
{{МРО}}
'''Правилникот за четите на ТМОРО''' е регулативен акт на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]] со него биле точно определени местото и улогата на четите во македонското националноослободително движење.