Разлика помеѓу преработките на „Пулицерова награда“

Додадени 63 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: hu:Pulitzer-díj (USA))
с
Некои од најпознатите добитници на наградата се [[Ернест Хемингвеј]], [[Тенеси Вилијамс]], [[Артур Милер]], [[Јуџин Онил]], [[Вилијам Фокнер]], [[Џон Апдајк]] и други.
 
[[Категорија:Пулицерова награда| ]]
[[Категорија:Американски награди]]
[[Категорија:Награди за новинарство]]