Разлика помеѓу преработките на „Таратор“

Додадени 140 бајти ,  пред 10 години
збогатување на рецептот
с (Бот Додава: ca:Tarator)
(збогатување на рецептот)
 
Краставиците се мијат и се лупат. Потоа со остар нож се сецкаат на ситни парченца. Наместо нож може да се употреби ренде. Иситнетите краставици се додаваат во смесата. По можност, се зачинува со листови свеж копар (''Anethum graveolens'').
 
Убаво е да додадете сомелени ореви што на таратурот му дава многу убав вкус
 
 
== Сервирање ==
Анонимен корисник