Османие (покраина): Разлика помеѓу преработките

Додадени 24 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: ms:Wilayah Osmaniye
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: cy:Osmaniye (talaith))
с (Бот Додава: ms:Wilayah Osmaniye)
[[ku:Usmaniye (parêzgeh)]]
[[lv:Osmanijes ils]]
[[ms:Wilayah Osmaniye]]
[[nl:Osmaniye (provincie)]]
[[pt:Osmaniye (província)]]
86.434

уредувања