Разлика помеѓу преработките на „Редовна година, која започнува во сабота“

с
5ko: Нова статија.
с (5ko: Нова статија.)
 
с (5ko: Нова статија.)
 
----
[[Редовна година, која започнува во петок|Претходна година (редовна)]] [[Редовна година, која започнува во неделянедела|Следна година (редовна)]]
[[Престапна година, која започнува во четврток|Претходна година (престапна)]] [[Престапна година, која започнува во неделянедела|Следна година (престапна)]]
[[Целогодишни календари]]
[[bg:Обикновена година, започваща в събота]]
2.372

уредувања