Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Внимание“

Додадени 20 бајти ,  пред 11 година
стандардизација на форматот на текстот
(стандардизација на форматот на текстот)
| demospace = {{{demospace|}}}
| type = style
| text = Оваа {{{1|статија}}} '''можеби бара дополнително внимание за да ги исполни [[Википедија:Прирачник за стилот|стандардите за квалитет]]''' на Википедија.<br/> <small>Ве молиме [{{fullurl:{{FULLPAGENAME}}|action=edit}} подобрете ја оваа {{{1|статија}}}] ако можете.</small> {{#if:{{{date|}}}|<small>''({{{date}}})''</small>}}
}}<includeonly>{{#switch:{{NAMESPACE}}
| {{ns:0}} <!-- Main = talk = image = template -->