Халачки јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 29 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: pms:Lenga khalaj, turkic
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик; козметички промени)
с (Бот Додава: pms:Lenga khalaj, turkic)
[[fr:Khaladj]]
[[ko:칼라지어]]
[[pms:Lenga khalaj, turkic]]
[[ru:Халаджский язык]]
[[th:ภาษาคาลาซ]]
3.985

уредувања