Разлика помеѓу преработките на „Хонда“

Додадени 130 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
 
На 29 мај 2008, Хонда во партнерство со канал 4 емитува реклама во живо. Таа покажуваше падобранци кои скокаа од авион над Шпанија и во воздух ги формираа буквите Х-О-Н-Д-А. Оваа реклама во живо беше прогласена за единствена од овој вид на британската телевизија. Рекламата траеше 3 минути. Следниот лет на едниот од двата авиони кои беа вклучени во снимањето резултираше со фатална несреќа бидејќи авионот се преполови додека беше во воздух. Во 2009, американската Хонда објави документарни серии- Сонувај го невозможното- што претставуваше 5-8 минутна веб скица, која се фокусираше на клучните филозофии на Хонда. Тековните кратки филмови вклучуваат неуспех: -Тајната до успехот-, исфрлување на скалите и мобилност 2008. Тие ги извисуваат и вработените во Хонда, како и Даница Патрик, Христофер Гест, Бен Бова, Чи Прлмен, Џо Џонстон и Орсон Скот Кард. Серијата од филмови е преставена на dreams.honda.com.
 
<h2>Капацитети (делумна листа)</h2>
 
<h3>Хонда модели-САД</h3>
 
<table width="600" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" bordercolor="#666666">
</tr>
</table>
 
<h2>Продажба</h2>
 
 
 
== Наводи ==
{{наводи}}
40

уредувања