Разлика помеѓу преработките на „Ономатопеја“

Додадени 45 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
 
== Примери на ономатопеја имааш за 100кА ==
== ТОМОС НАЈУБАЈО В СЕЛО ==
 
* Жабата ''крека''
* ''Кукурику кукурику'' викна петелот
Анонимен корисник