Разлика помеѓу преработките на „Мраморно Море“

Додадени 30 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: pnb:بحیرہ مرمرہ
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец за географија)
с (Бот Додава: pnb:بحیرہ مرمرہ)
[[os:Мрамæры денджыз]]
[[pl:Morze Marmara]]
[[pnb:بحیرہ مرمرہ]]
[[pt:Mar de Mármara]]
[[ro:Marea Marmara]]
46.384

уредувања