Разлика помеѓу преработките на „Множина“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
[[is:Fleirtala]]
[[it:Plurale]]
[[ja:複数形]]
[[jbo:sordaivla]]
[[ka:მრავლობითი რიცხვი]]
Анонимен корисник