Рамен агол: Разлика помеѓу преработките

Додадени 28 бајти ,  пред 17 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
сНема опис на уредувањето
'''Рамен агол''' е оној агол кој има 180 [[степен (агол)|степени]], односно чии надворешни краци формираат [[права]].
 
[[Category:Агол]]
13.850

уредувања