Битка кај Клермона: Разлика помеѓу преработките

Додадени 74 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
Нема опис на уредувањето
[[Категорија:Битки на Франција]]
[[Категорија:Битки на Австрија]]
[[Категорија:Конфликти во 1702 година]]
[[Категорија:Европа во 1702 година]]
 
[[ca:Batalla de Cremona]]