Разлика помеѓу преработките на „Битка кај Сентготард (1664)“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
[[Категорија:Битки на Хрватска]]
[[Категорија:Битки во Османлиско-унгарските војни]]
[[Категорија:Европа во 15961664 година]]
[[Категорија:Битки во Османлиско-хабсбуршките војни]]
[[Категорија:Битки во Османлиско-австриските војни]]