Разлика помеѓу преработките на „Долгата војна во Унгарија“

с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Категорија:Војни на Османлиската империја]]
[[Категорија:Војни на Австрија]]
[[Категорија:Војни на Светата Римска империја]]
 
[[Категорија:Војни на Шпанија]]
[[Категорија:Војни на Папската држава]]
[[Категорија:Војни на Хрвтска]]
 
[[de:Langer Türkenkrieg]]