Разлика помеѓу преработките на „Папа Симах“

Додадени 47 бајти ,  пред 10 години
с
с (Бот: Бришење од Категорија:Религиски водачи)
[[ja:シンマクス (ローマ教皇)]]
[[jv:Paus Symmachus]]
[[ka:სიმახუსი (პაპი)]]
[[ko:교황 심마코]]
[[la:Symmachus]]