Разлика помеѓу преработките на „Битка кај Лепанто“

Додадени 246 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
[[Категорија:Италија во 16 век]]
[[Категорија:Европа во 1571 година]]
[[CategoryКатегорија:Битки на Шпанија]]
[[CategoryКатегорија:Конфликти во 1571 година]]
[[Категорија:Битки во крстоносните војни]]
[[CategoryКатегорија:Ислам во Италија]]
[[Категорија:Поморски битки на Џенова]]
[[Категорија:Поморски битки на Савоја]]
[[Категорија:Поморски битки на Малтешкиот ред]]
[[Категорија:Поморски битки на Папската држава]]
[[CategoryКатегорија:Поморски битки во Османлиско-венецијанските војни]]
[[Категорија:Поморски битки на Османлиската империја]]
[[Категорија:Битки во Османлиско-хабсбуршките војни]]
[[Категорија:Османлиска империја во 16 век]]