Разлика помеѓу преработките на „Битка кај Лепанто“

Додадени 400 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с
 
{{DEFAULTSORT:Лепанто 1571}}
[[Категорија:Италија во 16 век]]
[[Category:1571 in Italy]]
[[Категорија:Европа во 1571 година]]
[[Category:Battles involving Spain]]
[[Category:ConflictsБитки inна 1571Шпанија]]
[[Category:BattlesКонфликти ofво the1571 Crusadesгодина]]
[[Категорија:Битки во крстоносните војни]]
[[Category:Islam in Italy]]
[[Category:NavalИслам battlesво involving GenoaИталија]]
[[Категорија:Поморски битки на Џенова]]
[[Category:Naval battles involving Savoy]]
[[Категорија:Поморски битки на Савоја]]
[[Category:Naval battles involving Spain]]
[[Категорија:Поморски битки на Шпанија]]
[[Category:Naval battles involving the Knights Hospitaller]]
[[Категорија:Поморски битки на Малтешкиот ред]]
[[Category:Naval battles involving the Papal States]]
[[Категорија:Поморски битки на Папската држава]]
[[Category:Naval battles of the Ottoman–Venetian Wars]]
[[Category:Поморски битки во Османлиско-венецијанските војни]]
[[Category:16th century in the Ottoman Empire]]
[[Категорија:Османлиска империја во 16 век]]
 
[[ar:معركة ليبانتو]]