Разлика помеѓу преработките на „Папа Адријан VI“

Додадени 29 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: ka:ადრიან VI
с (Бот: Бришење од Категорија:Религиски водачи)
с (Бот Додава: ka:ადრიან VI)
[[ja:ハドリアヌス6世 (ローマ教皇)]]
[[jv:Paus Adrianus VI]]
[[ka:ადრიან VI]]
[[ko:교황 하드리아노 6세]]
[[la:Hadrianus VI]]
813

уредувања