Разлика помеѓу преработките на „Густина на населеност“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
Бот Менува: ro:Densitatea populației
с (Бот Додава: sco:Indwallers density)
с (Бот Менува: ro:Densitatea populației)
[[qu:Runa ñit'inakuy]]
[[rmy:Butvaripen le manushengo]]
[[ro:Densitatea populaţieipopulației]]
[[roa-tara:Denzetà d'a popolazzione]]
[[ru:Плотность населения]]
59.415

уредувања