Разлика помеѓу преработките на „Шангај“

Додадени 160 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: cite web -> цитирана веб страница
с (Бот: козметички промени)
с (Бот менува: cite web -> цитирана веб страница)
|area_water_km2 = 679
|area_urban_km2 = 5299
|area_footnotes = <ref name="landarea">{{citeцитирана webвеб страница|url=http://www.shanghai.gov.cn/shanghai/node8059/BasicFacts/glnc/userobject22ai9.html|archiveurl=http://web.archive.org/web/20071113101234/http://www.shanghai.gov.cn/shanghai/node8059/BasicFacts/glnc/userobject22ai9.html|archivedate=13 ноември 2007|title=Земјишна површина|work=Основни податоци|publisher=Општинска управа на Шангај|accessdate=12 септември 2007}} {{en}}</ref><ref name="waterresources">{{citeцитирана webвеб страница|url=http://www.shanghai.gov.cn/shanghai/node8059/BasicFacts/glnc/userobject22ai10.html|title=Водни ресурси|work=Основни податоци|publisher=Општинска управа на Шангај|accessdate=12 септември 2007}} {{en}}</ref>
|elevation_m = 4
|elevation_footnotes = <ref name="topo">{{citeцитирана webвеб страница|url=http://www.shanghai.gov.cn/shanghai/node8059/BasicFacts/glnc/userobject22ai11.html|title=Топографски карактеристики|work=Основни податоци|publisher=Општинска управа на Шангај|accessdate=12 септември 2007}} {{en}}</ref>
|population_total = 19210000
|population_as_of = 2009
|population_footnotes = <ref name="population">{{citeцитирана webвеб страница|url=http://english.peopledaily.com.cn/90001/90782/90872/6897139.html|title=Постојаното население на Шангај достигна 20 милиони|publisher=„[[Народен дневник]]“}} {{en}}</ref>
|population_density_km2 = auto
|population_urban =
|postal_code = '''2000'''00 – '''2021'''00
|area_code = [[Телефонски броеви во Кина|21]]
|blank_name = [[Бруто домашен производ|БДП]]<ref name="GDP">{{citeцитирана webвеб страница|url=http://www.shanghaidaily.com/sp/article/2010/201001/20100123/article_426663.htm|title=Шангај бележи пораст на БДП од 8,2%|publisher=Шангај Дејли}}</ref>
|blank_info = 2009
|blank1_name = &nbsp;- Вкупно
941.847

уредувања