Пиластер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 15 години
с
robot Dodaje: he:פילסטר
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (robot Dodaje: he:פילסטר)
[[de:Pilaster]]
[[en:Pilaster]]
[[es:Pilastra]]
[[eo:Pilastro]]
[[es:Pilastra]]
[[fr:Pilastre]]
[[he:פילסטר]]
[[it:Pilastro]]
[[lv:Pilastrs]]
21.521

уредување