Разлика помеѓу преработките на „Хангул“

Одземени 6 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот Брише: mn:Хангыль)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
* Слоговите со комплексен краен слог се напишани од лево кон десно на дното: 밟 ''balp''.
 
== РеференциНаводи ==
* Lee, Iksop. (2000). ''The Korean Language.'' (transl. Robert Ramsey) Albany, NJ: State University of New York Press. ISBN 0-7914-4831-2
* The Ministry of Education of South Korea. (1988) ''[http://www.korean.go.kr/search/grammar/rule/collect_rule.html Hangeul Matchumbeop]''.
941.847

уредувања