Разлика помеѓу преработките на „Универзитет“

Додадени 4 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: листи -> списоци
с (Бот: козметички промени)
с (Бот менува: листи -> списоци)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.webometrics.info/index.html Ранг листисписоци на светските универзитети]
* [http://www.webometrics.info/top100_europe.asp-country=mk.htm Ранг листа на македонските универзитети]
 
941.847

уредувања