Разлика помеѓу преработките на „Тел Авив“

Одземени 6 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот Додава: fy:Tel Aviv)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
Во иднина, скоро целата светска јавност, Тел Авив го гледа како главната метропола на Израел. Поради оваа причина, повеќето амбасади се наоѓаат во овој град, наместо во [[Ерусалим]], кој според уставот на Израел е главен град на еврејската држава.
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања