Социјалистичка Република Словенија: Разлика помеѓу преработките

с
Бот менува: мапа -> карта
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот: Промена на шаблон: Историја-никулец)
с (Бот менува: мапа -> карта)
| знаме = Flag of SR Slovenia.svg
| грб = SR Slovenia coa.png
| мапакарта = SFRY Slovenia.png
| главен град = [[Љубљана]]
| јазик = [[словенечки јазик|словенечки]]
941.847

уредувања