Силистра: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 12 години
с
Бот менува: мапа -> карта
с (Бот Додава: he:סיליסטרה)
с (Бот менува: мапа -> карта)
| надморска височина = 6
| веб = http://www.silistra.bg//
| слика мапакарта = Silistra_location_in_Bulgaria.png
| латитуда = 43° 7′
| лонгитуда = 27° 16′
941.847

уредувања