Разлика помеѓу преработките на „Седмица“

Одземени 6 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот Менува: ckb:ھەفتە)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
'''Седмица''' или '''недела''' е групирање на [[ден]]ови или поголемо групирање на денови како во [[Лунарен месец|лунарниот месец]], [[година]] итн. Седмицата зазема помал временски период од [[месец]]от и помага на луѓето за организирање на работата, секојдневните активности, комуникацијата и останатите сфери од животот. Повеќето од земјите во [[свет]]от ја поделиле седмицата на седум [[ден]]ови.
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања