Разлика помеѓу преработките на „Рационализам“

Одземени 6 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: козметички промени)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
Попознати претставници на рационализмот се [[Сократ]], [[Платон]], [[Рене Декарт]], [[Готфрид Лајбниц]] и [[Имануел Кант]].
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања