Разлика помеѓу преработките на „Лепенец“

Одземени 4 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот: козметички промени)
| basin_countries = [[Косово]], [[Македонија]]
| length = 75 km
| elevation = 1,820 m (извор), 262 m (устие)
| mouth_elevation =262 m
| discharge =
| watershed = 770 km²