Разлика помеѓу преработките на „Пријатели (ТВ серија)“

с
Бот менува: Њу Јорк -> Њујорк
с (Бот менува: Њу Јорк -> Њујорк)
 
=== Петта сезона (1998-1999) ===
И покрај грешката на Рос, продолжува венчавката, но Емили е бесна на Рос и бега за време на забавата. Групата се враќа во Њу ЈоркЊујорк каде што Емили му се јавува на Рос и му вели дека ќе останат венчани само ако Рос вети дека веќе никогаш нема да ја види Рејчел. Рос се согласува, но Емили продолжува да бара неразумни работи, како на пример, да се исели од станот бидејќи Рејчел била таму, или да ги фрли сите свои работи и да купи нови бидејќи Рејчел ги допирала. Рос увидува дека бара многу, и излегува на вечера со пријателите, вклучувајќи ја и Рејчел. Кога Емили дознава, Рос ја уверува дека тие се само пријатели, дека ништо нема меѓу нив. Исто така, и вели дека мора да му верува и ја прашува дали таа тоа го може, но Емили чувствува дека тоа е опасно и му вели не. Одлучуваат да се разведат. Рос се вселува со Џои и Чендлер бидејќи го продаде својот стан, но на крај се вселува во станот отспротива на зградата на Моника и Рејчел.
 
Фиби ја раѓа тројката, Френк Јуниор Јунир, Лесли и Чендлер (Фиби го одбра ова име затоа што мислеше дека бебето ќе биде машко, но иако излезе дека е женско, Френк и Алис сепак го задржаа името). Таа сака да задржи едно за себе, но Френк и Алис не сакаат.
941.847

уредувања