Разлика помеѓу преработките на „Принципат“

Одземени 6 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот Додава: uk:Принципат)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
Сепак, принципатот формално исчезнува дури со Диоклецијан, кој воведува ново државно и општествено уредување во Царството, познато како [[доминат]], кое понатаму ќе го измени неговиот наследник [[Константин Велики]].
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања