Оквил (Онтарио): Разлика помеѓу преработките

Одземени 6 бајти ,  пред 12 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот Додава: sw:Oakville, Ontario, war:Oakville, Ontario)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
Во [[1807]] година [[Велика Британија|британски]] доселеници ја населиле областа што ја опркужува улицата „Дунда“, како и брегот на езерото Онтарио.
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања