Бјенемеово неравенство: Разлика помеѓу преработките

с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: козметички промени)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
 
 
== РеференциНаводи ==
A. Papoulis, S. Unnikrishna Pillai, "Probability, Random Variables and Stochastic Processes", Fourth edition, McGraw-Hill, 2002
 
941.847

уредувања