Ладислав Палфи: Разлика помеѓу преработките

Одземени 6 бајти ,  пред 12 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
'''Ладислав Палфи''' (роден во [[Суботица]], [[8 ноември]] [[1924]] година, умрел во [[Скопје]], [[13 февруари]] [[2008]] година) е еден од првите [[пијанисти]] кои ги поставуваат основите на професионалниот [[пијанизам]] во [[Македонија]].
 
== РеференциНаводи ==
* [http://mmc.edu.mk/IRAMbooks/books/Velkov/Palfibook.html Линк до книгата ПАЛФИ на Владан Велков (2008) во рамки на ИРАМ]
* [http://mmc.edu.mk/IRAMbooks/thesis/MATJordanoska.pdf Линк до трудот за Палфи на Трена Јорданоска (2008) во рамки на ИРАМ]
941.847

уредувања