Разлика помеѓу преработките на „Кинеска кујна“

Додадени 4 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: листи -> списоци
с (Бот: козметички промени)
с (Бот менува: листи -> списоци)
 
=== Јадења на национално ниво ===
Постојат многу јадења кои се сметаат за заедничко кинески јадења како дел од националната кујна. Еве листисписоци на почестите јадења во [[Кина]]:
* [[Листа на кинески јадења#Солени јадења|Солени јадења]]
* [[Листа на кинески јадења#Скробни јадења|Скробни јадења]]
941.847

уредувања