Разлика помеѓу преработките на „Кинеска астрологија“

с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: козметички промени)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
Според теоријата на Ву Ксинг, структурата на вселената ги одразува петте елементи. Секој елемент има серија од сложени асоцијации. Доктрината на петте фази во себе содржи два циклуса: создавање и уништување. Тоа се циклусите на балансирање, кои претставуваат [[јин и јанг]] – премин на енергијата од добро во зло.
 
== РеференциНаводи ==
<div class="references-small>
<references/></div>
941.847

уредувања