Разлика помеѓу преработките на „Казабланка (филм)“

Одземени 6 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: Промена на шаблон: Infobox Film)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
репликата од филмот "Play it Sam, Play "As Time Goes By ", се наогја на 28 место на Топ 100 реплика на сите времиња избрани од Американскиот Филмски Институт.
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist|2}}
 
941.847

уредувања