Разлика помеѓу преработките на „Иван Точко“

Одземени 6 бајти ,  пред 9 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: козметички промени)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
* Охридска трилогија (три драмски текстови - Под Акропол, Робинка и Плуто, 1974)
 
= Наводи =
= Референци =
{{reflist}}
 
941.847

уредувања