Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Јапонија“

Додадени 26 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи, cite web -> цитирана веб страница
с (Бот Додава: zh-min-nan:Ji̍t-pún ê kok-kî)
с (Бот менува: Референци -> Наводи, cite web -> цитирана веб страница)
|-
| н/п
| {{color box|#EE1132}} 156 <ref name='DIC'> {{citeцитирана webвеб страница|url=https://www.dic.co.jp/cgi-bin/cs_result7.cgi |title=DICカラーガイド情報検索(ver 1.4) |accessdate=2009-09-15 |publisher=DIC Corporation |language=Japanese }}</ref>
| DIC
| ODA Symbol Mark Guidelines
* [[Јапонија]]
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања