Разлика помеѓу преработките на „Е (број)“

Одземени 6 бајти ,  пред 9 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот Додава: gan:E (數學常數); козметички промени)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
{{Reflist|2}}
 
== РеференциНаводи ==
* Maor, Eli; ''e: The Story of a Number'', ISBN 0-691-05854-7
 
941.847

уредувања