Разлика помеѓу преработките на „Највисок државен домен“

с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: козметички промени)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
Државниот код за Македонија е '''[[.mk]]''' и улогата на доделување на интернет имиња со врвен домен „.мк“ му е делегирана на [[Марнет]].
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања