Разлика помеѓу преработките на „Димитар Мирчев“

Одземени 6 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
* „Модерната политологија. Темелите на проучувањето на политичкиот живот“ (заедно со Др. Лидија Христова). 2008г. Култура, Скопје и Универзитет ФОН.<ref>[http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=107C705B31E71D4CBA0F5EEE9FF062B5 „Модерната политологија“ од д-р Димитар Мирчев и д-р Лидија Христова] -Утрински Весник</ref>
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања