Разлика помеѓу преработките на „Демокрит“

Одземени 6 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: козметички промени)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
{{Цитат|Повеќе би сакал да откријам една причинско-последична врска отколку да го добијам [[Персија|Персиското царство]].}}
== РеференциНаводи ==
* Учебник по филозофија за четврта година по гимназиско образование.
 
941.847

уредувања