Разлика помеѓу преработките на „Шпанска граматика“

Одземени 6 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: козметички промени)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
* [http://www.onlinespanishhelp.com/grammar.php Граматика на шпанскиот]
 
== РеференциНаводи ==
* ''A New Reference Grammar of Modern Spanish'' — ISBN 0-340-58390-8
* ''Diccionario essential Santillana de la lengua española'' — ISBN 84-294-3415-1
941.847

уредувања