Разлика помеѓу преработките на „Гватемала (град)“

Одземени 6 бајти ,  пред 9 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот Додава: pap:Siudad di Guatemala)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
Градот се наоѓа на 14 ° 38'N 90 ° 33'W, во планинска долина со името ''Valle de la Ermita'' во јужниот централен дел на земјата.
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања