Разлика помеѓу преработките на „Воена болница“

Одземени 6 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: Промена на шаблон: Infobox Company)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
За потребите на Воената болница, во Воената аптека се изработуваат магистрални препарати, парентерални раствори и капки за очи. Воената аптека располага со информациски систем кој овозможува редовно следење на потрошувачката на лекови и медицински материјали.
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}<!--<div class="references-small">
<references />
941.847

уредувања