Разлика помеѓу преработките на „Витамин Ц“

Одземени 6 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: козметички промени)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
Треба веднаш да се престане со земањето на аскорбинска киселина ако се појават [[алергија|алергиски]] реакции - потешкотии со [[дишење]]то, стегање на [[грло]]то, појава на отоци на усните, [[јазик]]от или [[лице]]то. Дозата треба да се намали при појава на пролив, мачнина или дисурија (отежнато мокрење).
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања