Разлика помеѓу преработките на „Боб Дилан“

Додадени 4 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: листи -> списоци
с (Бот Додава: ta:பாப் டிலான்)
с (Бот менува: листи -> списоци)
| publisher = BBC news
| date = 2004-04-11
}}</ref> стануваат [[химна|химни]] на [[анти-воено движење|анти-военото движење]] и [[Движењето за Граѓански Права во САД]]. Неговиот последен албум, ''[[Modern Times (Албум на Боб Дилан)|Modern Times]]'', пуштен во продажба на [[29 август]] [[2006]] година, дебитира на американските топ листисписоци како #1, правејќи го Дилан, на возраст од 65 години, најстарата жива личност што успеала да го достигне врвот во САД.<ref>{{cite news
| url = http://www.abc.net.au/news/newsitems/200609/s1735288.htm
| title = Дилан повторно на врвот на 65
941.847

уредувања